تازه ها

دفتر مقام معظم رهبری

بنر
بنر

سازمان های مرتبط

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی یازدهمین دوره مسابقات ملی ماشینهای شیمیایی (کمیکار) در دانشگاه مازندران: تشکیل کمیته های علمی, اجرایی و هماهنگی مسابقات ملی و ارائه برنامه ها مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان نخستین جلسه هماهنگی و برنامه‌ ریزی یازدهمین دوره مسابقات ملی ماشینهای شیمیایی (کمیکار) در صبح امروز 19/10/95 در دانشگاه مازندران برگزار شد .

در ابتدای جلسه دکتر جهانشاهی رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران به معرفی این مسابقات پرداختند و بیان داشتند : کمیکار یا خودروهای مهندسی شیمی، ماشین های الکتروشیمیایی هستند که از نیرو محرکه ای که از یک واکنش شیمیایی ایجاد می شود به حرکت درمیآیند. لفظ کمیکار بر گرفته از واژه Chemistry- engineering- car می باشد. شرط نوین بودن و زیست سازگاری، دوشرط مهم در ساخت کمیکار می باشد.  هر روز رسانه های جمعی بر ایجاد خودروهایی با سوخت های زیست سازگار تاکید می کنند و این موضوع موجب توجه شرکت های بزرگ خودرو سازی بر این امر شده است. هر ساله خودروهای متفاوتی با این رویکرد طراحی و به بازار ارائه می گردد. کمیکار در اصل یک مدل ساده از این خودرو ها می باشد.

در ادامه ایشان به ارائه برنامه‌ها و آماری کلی از مسابقات ملی ماشینهای شیمیایی (کمیکار) و کمیته‌های فعال در این مسابقات پرداخت و گفتند : یازدهمین دوره مسابقات ملی ماشینهای شیمیایی (کمیکار)، با توجه به ظرفیت های خوب استان مازندران و همکاری دانشگاه مازندران  به عنوان دانشگاه مادر استان به استان مازندران محول شده است.