بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/15 - 18:15
  • - تعداد بازدید: 49
  • - تعداد بازدیدکننده: 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد

آیت الله محمدی لائینی:ضرورت برجسته کردن بعد انقلابی علامه حسن زاده آملی در همایش ملی علامه ذالفنون

با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران جلسه هماهنگی اعضای شورای برگزارکنندگان همایش ملی علامه حسن زاده آملی (ره) برگزار شد

به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران: این نشست در دفتر آیت الله محمدی لاینی با حضور  اعضاء شورای برگزارکنندگان همایش ملی علامه برگزار شد در ابتادی نشست رئیس بنیاد نخبگان مازندران گزارشی از فعالیتهای انجام  گرفته همایش ارائه نمودند سپس هریک از اعضاء در خصوص برگزاری همایش علامه بیاناتی ایراد فرمودند.

در ادامه آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: امام صادق (ع) می فرمایند: کسی که علم نمی‌داند فقط بگوید نمیدانم با علم از در انصاف برخورد کرده اما اگر ندانسته چیزی بگوید به علم لطمه زده، حق علم بر عالم این است که اگر چیزی نمیداند برای علم بدنامی نگذارد.با علم باید از در انصاف وارد شد، یک نمونه اش تکریم عالمان است، اگر عالمان را تکریم به‌معنای احترام و معرفی نکنیم، در واقع با علم به انصاف برخورد نکردیم نه عالم، طرف حساب ما علم است و نه شخص عالم.

وی در خصوص شان و منزلت حضرت علامه فرمودند: این شخصیت‌ها فراکتاب هستند یعنی اگر بخواهیم شخصیت علامه حسن زاده آملی را فقط از کتابش بشناسیم کامل نشناخته‌ایم، چرا که کلام شفاهی، برخورد، رفتار و منش اینها پر از ارزش و دانش است که شاید در کتاب‌هایشان نباشد،اینها باید پیوست شود.

یکی از ویژگی‌های علامه حسن زاده آملی احترام فوق العاده به اساتید بود، علامه در برخورد با اساتید نیز ذره‌ای غرور علمی نداشت، تواضع و خود ندیدن را پیشه کرده بود، روح تعبد شرعی ایشان بسیار زیاد بود.

علامه حسن زاده آملی اهل زحمت و تلاش و عاشق علم بودند، این حجم بالای عشق به علم، باید به دانشجویان و نسل جدید که شاید انگیزه و روحیه تلاش کمتری دارند منتقل شود.

◽️ویژگی انقلابی بودن علامه حسن زاده آملی برجسته است، امروز اگر بخواهیم بعد انقلابی کسی را مغفول بگذاریم در حق انقلاب خیانت کرده‌ایم، کسی همچون علامه حسن زاده آملی با آن عظمت، با رفتاری پسندیده که در مقابل رهبری داشتند، یا علامه مصباح یزدی یا علامه امینی و علامه اراکی، ما باید بعد انقلابی علامه حسن زاده آملی را برجسته کنیم و پیام ما به مخاطب و همایش پیام دینی، علمی، انقلابی و اخلاقی باشد.

آمار و کمیت در این همایش برای ما اولا از این حیث که مخاطبان مقاله را جدی گرفتن و دست به قلم شدند و اینکه کیفیت از دل کمیت بیرون میاید یعنی از دل مقالات فراوان میشود مقالات خوب هم استخراج و استفاده کرد، برایمان مهم است.

همایش ملی علامه حسن زاده آملی (ره)  در دو سطح ملی و بین المللی سال آینده در استان مازندران برگزار خواهد شد.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 162922
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید