بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/16 - 02:29
  • - تعداد بازدید: 129
  • - تعداد بازدیدکننده: 127
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد:

انجام طرح‌های پژوهشی، جایگزین خدمت سربازی دانش‌آموزان برگزیده ربوکاپ می‌شود

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: برگزیدگان و رتبه‌های مختلف رویداد ربوکاپ شامل دانش‌آموزانی که حائز شرایط شده‌اند، می‌توانند از امتیازاتی مانند انجام طرح‌های پژوهشی به عنوان جایگزین خدمت سربازی بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه مسابقات ربوکاپ به عنوان یک رویداد فناورانه نخبگانی تایید شده است، گفت: برگزیدگان و رتبه‌های مختلف این رویداد شامل دانش آموزانی که حائز شرایط نخبگی شده‌اند، می‌توانند از امتیازاتی مانند انجام طرح‌های پژوهشی به عنوان جایگزین خدمت سربازی بهره‌مند شوند.

باقری مقدم در پاسخ به سوالی در مورد چگونگی و شرایط حمایت بنیاد ملی نخبگان از دانش آموزان برگزیده رویداد ربوکاپ که در اختتامیه این مسابقات نوید آن داده شد، اظهار داشت: طبق این شرایط و هنگامی که یک رویداد از سوی این بنیاد به عنوان یک رویداد نخبگانی تصویب و تایید می شود، برگزیدگان شامل رتبه های مختلف این رویداد می‌توانند حائز شرایط نخبگی و امتیازات مربوطه شده و از آن بهره‌مند شوند.

وی گفت: برگزیدگان ممکن است بخواهند طرح های پژوهشی تعریف کنند که بنیاد از آنها حمایت می کند یا اینکه اگر ظرفیت تشکیل تیم و تبدیل شدن به شرکت های نوپا دانش بنیانی را داشته باشند، به منظور کمک در راه اندازی این شرکت ها که مورد حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز هست، معرفی می شوند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان همچنین در پاسخ به این سوال که حمایت برای راه اندازی مجموعه های دانش بنیان توسط دانش آموزان برگزیده ربوکاپ که بیشتر از سن پایینی برخوردارند به چه شکلی است، نیز اظهار داشت: کمک های بنیاد ملی نخبگان متناسب با سن آنها طراحی می شود.

باقری مقدم افزود: به عنوان مثال برای خدمت سربازی این دانش آموزان امتیازاتی در نظر گرفته می شود به طوری که این دانش آموزان مستعد می توانند طرح پژوهشی جایگزین خدمت داشته باشند و از آن بهره مند شوند.


  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 165349
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید