بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/21 - 22:39
  • - تعداد بازدید: 4
  • - تعداد بازدیدکننده: 4
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر دفاع:

با تلاش نخبگان در مسیر عظمت و اقتدار گام بر می‌داریم

سرتیپ محمدرضا آشتیانی گفت: متخصصان صنعت دفاعی با الگوگیری از نهضت حسینی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند و با تحریم‌ها، فشارها و کمبودها مقابله کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع با تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی، انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل را امتداد قیام عاشورا و محصول ایثار حجت حق بر روی زمین عنوان کرد و گفت: امام راحل فرمودند «اگر قیام سید الشهدا(ع) نبود این انقلاب هم نبود».

وی ادامه داد: حضرت ابا عبدالحسین(ع) حجت خداوند تبارک و تعالی برای همه نسل‌ها و در همه اعصار جاویدان خواهد ماند و  انقلاب اسلامی نیز متصل به قیام امام حسین(ع) و حرکت آن به  تاسی از اهداف قیام کربلا است.

سرتیپ آشتیانی با بیان اینکه فلسفه قیام امام حسین(ع)، احیای دین، امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با استکبار، ظلم و جور و نظام سلطه بوده است، افزود: این نهضت یک ذخیره راهبردی برای همه مبارزان و عدالت خواهان و آزاد اندیشان عالم است و جمهوری اسلامی هرچه دارد از قیام عاشورا دارد و ما با پیروی از قیام سرخ عاشورائیان، به عزت و اقتدار رسیدیم و همه افتخارات را متعلق به آن می‌دانیم.

وی ادامه داد: در مواجهه با واقعه عاشورا با دو نوع برخورد «احساسی و تعقلی» مواجه هستیم که هر دوی این برخوردها پسندیده است و عنایات خداوند به هر دو تعلق خواهد گرفت اما آنچه پایدارتر و بر طینت انسان تاثیر می‌گذارد و اثرات بلندمدت و عمیق دارد مواجهه فکری و اندیشه‌ای در این واقعه عظیم و بسیار مهم هستی است و خداوند با این ایثار و از خودگذشتگی‌ها، شهادت‌ها و اسارت‌ها، حجت را بر همگان به اتمام رسانده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توفیقات این وزارتخانه را متاثر از تبعیت از عاشورا و عشق به امام حسین (علیه السلام) دانست و خاطرنشان کرد: متخصصان صنعت دفاعی با الگوگیری از نهضت حسینی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستاده‌اند و با تحریم‌ها، فشارها و کمبودها مقابله کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش دست اندرکاران و نخبگان دفاعی روز به روز در مسیر اعتلای آرمان‌های انقلاب، عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی و مأیوس کردن دشمنان گام برداریم.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 161171
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید