بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/19 - 02:35
  • - تعداد بازدید: 25
  • - تعداد بازدیدکننده: 25
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:

روند جذب نخبگان و مستعدان‌برتر در دستگاه‌های دولتی رو به افزایش است/ حمایت استانداران از اجرای برنامه‌های بنیاد نخبگان در سطح استان‌ها

میثم شهبازی؛ معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان از افزایش جذب نخبگان و مستعدان‌برتر در دستگاه‌های اجرایی و صنایع استراتژیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ میثم شهبازی در نشست بررسی مسائل بنیاد نخبگان استان بوشهر که با حضور محمدی‌زاده استاندار برگزار شد، به تشکیل جلسه هیئت امنای بنیاد به ریاست رئیس جمهور اشاره و اظهار داشت: با توجه به حمایت‌های دولت، ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه فعالیت‌های بنیاد، حمایت بیشتر از نخبگان و افزایش اثرگذاری آنان در کشور وجود دارد.

شهبازی از برنامه جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی خبر داد و بیان کرد: این برنامه با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور در دست انجام بوده و نخستین گروه برگزیدگان این طرح، فرایند ارزیابی و دوره توانمندسازی را طی کرده و توسط سازمان اداری و استخدامی کشور برای جذب به دستگاههای اجرایی تخصیص داده می‌شوند.

وی از افزایش جذب نخبگان و مستعدان‌برتر در دستگاه‌های دولتی، اجرایی و صنایع استراتژیک خبر داد و خاطر نشان کرد: حمایت استانداران نقش مؤثری در پیشبرد برنامه‌های جذب نخبگان در سطح استان‌ها خواهد داشت.

معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان همچنین جذب نخبگان در هیئت عملی دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های در حال اجرا در بنیاد ملی نخبگان برشمرد و اعلام کرد با توجه به تسهیلات قانونی صورت گرفته، ظرفیت این طرح در سال آینده افزایش خواهد یافت.

شهبازی به موضوع مهاجرت نخبگان از استان‌ها به مرکز اشاره کرد و افزود: این موضوع به تدریج استان‌ها و به ویژه مناطق کمتربرخوردار را از ظرفیت نیروی انسانی نخبه خود محروم می‌کند.

وی اضافه کرد: بنیاد ملی نخبگان با نقش آفرینی بنیادهای استانی برنامه‌هایی را برای استفاده از نظرات و توانمندی‌های این نخبگان در قالب نشست‌های مشترک با استاندار و مدیران ارشد استان و نیز تشکیل گروه های اندیشه‌ورز در سطح استانداری طراحی کرده که به تدریج در سطح استان‌های مختلف در حال پیاده‌سازی است.

وی از برگزاری جلسات هم‌اندیشی نخبگان و استعدادهای برتر مناطق مختلف کشور مقیم تهران با استانداران و مسئولان بنیاد ملی نخبگان خبر داد و بیان کرد: در این نشست‌ها مسئولان استانی با ظرفیت‌های نخبگان استان خود آشنا و از طرف دیگر نخبگان استان‌ها برای حل مسائل منطقه و استان خود ترغیب و تشویق می‌شوند.

در این نشست با توافق محمدی‌زاده استاندار و شهبازی، معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان مقرر شد بخشی از نیاز نیروی انسانی طرح های نفت، گاز و پتروشیمی استان که در آستانه بهره‌برداری قرار دارند، از طریق نخبگان بومی استان تأمین شود. همچنین حمایت مالی بنیاد از نخبگان استان برای حضور در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، دریایی، شیلات و ... در قالب بورس صنعت مورد توافق قرار گرفت و مقرر شد تا پایان سال به اجرا درآید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 163970
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید