بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/11/02 - 21:39
  • - تعداد بازدید: 51
  • - تعداد بازدیدکننده: 48
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در گفتگو ی رییس بنیاد نخبگان مازندران با خبرگزاری ایرنا:

۲۰۰ نخبه مازندرانی برای استخدام به دستگاه‌های اجرایی معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری ایرنا- رییس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر جذب افراد نخبه و برگزیده در دستگاه های اجرایی گفت: تاکنون ۲۰۰ برگزیده و نخبه مازندران برای جذب و استخدام به دستگاه های اجرایی معرفی شدند.

محمد آزادبخت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این افراد کسانی هستند که مراحل اداری کار از قبیل ثبت نام و بارگذاری مدارک و نیز تاییدیه هیات اجرایی بنیاد ملی نخبگان کشور را اخذ کرده اند و به سازمان استخدامی کشور برای جذب به دستگاه های اجرایی مرتبط معرفی شدند.

وی ادامه داد : برای جذب بدون آزمون این افراد سازمان استخدامی کشور مجوز صادر کرده و دستگاه های اجرایی براساس قانون می بایست آنها را بدون آزمون جذب کنند.

رییس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه فراخوان ثبت نام برگزیدگان و نخبگان هر ساله در ۲ مرحله انجام می شود، گفت: در این مدت افراد متقاضی و دارای شرایط برخورداری از این مزیت استخدام برای ثبت نام می بایست مدارک مورد نیاز را در سامانه مورد نظر بارگذاری کنند.

وی سامانه بارگذاری مدارک برگزیدگان و نخبگان برای ثبت درخواست جذب و استخدام در دستگاههای اجرایی را سایت "bmn.ir" بنیاد ملی نخبگان کشور اعلام کرد و ادامه داد : در این سایت متقاضیان با بارگذاری مدارک در چهار شاخص آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی و اجتماعی می توانند از این فرصت استفاده کنند.

دکتر آزادبخت در تشریح چگونگی ارزیابی چهارشاخص بکارگیری و جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی گفت : در زمینه آموزشی معدل بالای ۱۷ و رتبه قبولی در آزمون های سراسری، در زمینه پژوهشی مقالات و کتاب های چاپ شده، در حوزه فناوری برگزیده بنیاد نخبگان، داشتن طرح تحقیقاتی مصوب، سابقه اشتغال به شرط پرداخت بیمه مرتبط رشته تحصیلی و در بخش فرهنگی و اجتماعی و نیز داشتن رتبه های فرهنگی و هنری و عضویت در انجمن های تخصصی ملاک ارزیابی افراد از سوی هیات اجرایی بنیاد ملی نخبگان است ...

وی افزود: اشتغال به عنوان اصلی ترین دغدغه نخبگان جامعه به شمار می رود و فراهم شدن زمینه کار آنها می تواند در جلوگیری از مهاجرت این افراد کمک کند.

به گفته رییس بنیاد نخبگان مازندران پیش بینی می شود که اوایل سال آینده فراخوان ثبت نام نخبگان متقاضی استخدام در دستگاه های اجرایی در سایت مورد نظر باردیگر بارگذاری شود.

شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد ماده ۳ «آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایۀ انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی» و با هدف شناسایی سرمایه انسانی استعدادهای برتر و جذب آنان در دستگاه‌های اجرایی کشور تصویب و ابلاغ کرد. 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 164109
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید