چهارشنبه 5 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

شناخت وضع موجود مازندران اولویت کارگروه اتاق فکر توسعه و تعالی
جلسه اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با حضور استاندار و معاونین استانداری مازندران :

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران،جلسه اعضای اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با حضور محمد اسلامی استاندار، خیریان پور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، علی نبیان معاون عمرانی استانداری و حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، دکتر میرنیا رئیس دانشگاه و مسئول تشکیل اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران و دکتر جهانشاهی دبیر اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران  به همراه روسای کارگروه های تخصصی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر محسن جهانشاهی رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران و دبیر اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران ضمن خوشامد گویی گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط روسای کارگروه ها ارائه نمودند و  روسای کارگروه های تخصصی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران به اظهار نظر در خصوص نحوه شرایط تشکیل اتاق فکر متعلق به خود پرداختند.

محمد اسلامی استاندار مازندران  در این جلسه با اشاره به اینکه باید بررسی شود که در گذشته چه راهی برای توسعه مازندران ترسیم شده بود، اظهار کرد: برای ترسیم سند شناخت وضع موجود از مشکلات انتخاب شود.

وی با بیان اینکه احصا مسائل مهم در بخش های مختلف بسیار مهم است، گفت: باید دید چه عواملی موجب تضعیف این بخش ها شده و در راستای آن اقدام شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه همگرایی و هم افزایی در کارگروه ها بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: باید در تمامی کارگروه ها سند شناخت وضع موجود استان احصا شود.

وی با بیان اینکه باید با مشکلات موجود در مازندران مانند دغدغه بیکاری مبارزه کرد، گفت: باید مشخص شود جریان توسعه با توجه به آسیب پذیری های مختلف چگونه می تواند در روند اشتغالزایی مشکل بیکاری را برطرف کند.

اسلامی با اشاره به اینکه مازندران مشکلات فراوان زیست محیطی، آب، خاک و غیره در مازندران وجود دارد و باید دید چگونه می توان این مشکلات را برطرف کرد، افزود این کارگروه ها باید نقشه راه برون رفت از مشکلات را به دستگاه های اجراییی بدهند تا مسائل برطرف شود.

وی با بیان اینکه مشکلات فراوانی در تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیز در مازندران وجود دارد، گفت: آیا تنها سوداگران به دنبال تغییر کاربری اراضی هستند یا بی انگیزگی کشاورزان نیز عامل این موضوع شده است.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید به جامعه هنرمندان و ورزشکاران استان توجه شود، گفت: ساز و کار و الزامات شکلی و محتوایی برای حفظ فرهنگ اصیل مازندران در دستور کار اتاق فکر قرار گیرد.

حسن خیریان پور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران نیز در ادامه با اشاره به اینکه کارگروه ها باید برای به نتیجه رسیدن اهداف این اتاق فکر از رسالت خود را به درستی آگاهی داشته باشند، اظهار کرد: با تقویت کارگروه ها بر اساس مبانی علمی و منطقی، کانون های تصمیم ساز قوی می شود.

وی با بیان اینکه مشکلات احصا شده در قالب راهکار و پیشنهادی به گروه های تصمیم ساز ارائه شود، تصریح کرد: برنامه ریزی، اجرا و کنترل مناسب در نهایت به نتیجه ختم می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به اینکه این کارگروه ها باید هسته های فکری شهرستان محور داشته باشد، گفت: هسته های فکری شهرستان محورباید با محوریت فرمانداران و بخشداران تشکیل شود.

در ادامه این جلسه احمد حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران  برای ایجاد تفکر و مطالعه بیشتراین کارگروه ها می توانند به این مسئولان در این زمینه کمک کنند.

وی افزود:منشور سیاسی در وزارت کشور وجود دارد اما اینکه چگونه عمل کنیم را می توان در این کارگروه دنبال کرد.

علی نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه در گذشته این گونه تصور می شد که دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی از هم جدا هستند اما این کارگروه موجب از بین رفتن این تصورات شد، گفت: برخی از کارگروه ها همانند گردشگری و عمران می توانند به صورت ویژه تر اقدام های مطلوبی را انجام دهند و باید در این راستا تمامی کارگروه ها به خوبی ورود کنند.

در پایان این جلسه، احکام مسئولیت روسای کارگروه های تخصصی اتاق فکر توسعه و تعالی استان از سوی استاندار مازندران اهدا شد.

تاریخ انتشار : 1397/01/29
کد : 40
تعداد بازدید: 960

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.