چهارشنبه 5 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید علمی تخصصی
بازدید علمی و تخصصی نخبگان و سرآمدان از پژوهشکده شمال آمل- و ابسته به انستیتو پاستور ایران

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران بازدید علمی و تخصصی نخبگان و سرآمدان از پژوهشکده شمال آمل- و ابسته به انستیتو پاستور ایران توسط بنیاد نخبگان استان مازندران برگزار گردید .

پژوهشکده شمالِ انستیتو پاستور یکی از شعبه های انستیتو پاستور ایران می باشد که با همت گروهی از خیرین شهرستان آمل در زمینی بالغ بر 23000 متر مربع که تقریبا 4500 متر مربع آن فضای فیزیکی، آزمایشگاه های تشخیص تخصصی و پژوهشی می باشد درسال 1373 در شهرستان آمل تاسیس گردید.

ماموریت سازمانی پژوهشکده شمال ارائه خدمات پژوهشی، آموزشی، تولیدی، تشخیص تخصصی، مرکز رشد و رایانش زیستی به 5 استان شمالی ( اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و سمنان ) می باشد.

در ابتدااین بازدید علمی تخصصی ، نشست هماهنگی و آشنایی با حضور مسئولین پژوهشکده و مستعدین در محل سالن جلسات انستیتو تشکیل گردید.

سپس بازدید از دپارتمان میکروب شناسی آغاز و نخبگان با وظایف، فعالیت ها و کارکردهای این واحد آشنا شدند . بخش دیگری که پس از میکروب شناسی مورد بازدید قرار گرفت، واحد کشت سلولی و سپس واحد بیماری هاری بوده است.

در بخش پایانی این بازدید، نخبگان با واحد حیوانات آزمایشگاهی آشنا شدند. در این بخش نحوة تکثیر، پرورش، دست کاری ژنتیکی، بیماری زایی و اجرای تیمار های درمانی به بازدیدکنندگان توضیح داده شد و پاسخگویی به سوالات مطرح شده انجام پذیرفت .

تاریخ انتشار : 1397/03/05
کد : 47
تعداد بازدید: 401

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.