چهارشنبه 5 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست خبری
نشست خبری رئیس بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان و مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران در حوزه کسب و کار دانش بنیان در استانداری مازندران برگزار شد .

نشست خبری مدیرا ن حوزه  آی تی و علوم دانش بنیان استان مازندران با موضوع کسب و کار دانش بنیان در سالن شماره 1 استانداری مازندران برگزار شد .به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران، نشست خبری مدیرا ن حوزه  آی تی و علوم دانش بنیان استان مازندران در حوزه کسب و کار دانش بنیاد در استانداری مازندران برگزار شد .

در این نشست دکتر محسن جهانشاهی رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران ضمن تشریح عملکرد بنیاد نخبگان ، دستاورد ها و برنامه های در حال اجرا این بنیاد ، به پرسش های اصحاب رسانه پاسخ دادند و اظهار داشتند :

بر اساس بررسی های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این استان با داشتن بیشترین دانشجو نسبت به جمعیتش، دانشجو پذیرترین استان کشور شناخته شده است .

وی، افزود: براساس نتایج این بررسی آماری، در حال حاضر به ازای هر100 هزار نفر جمعیت مازندران هفت هزار دانشجو وجود دارد. 

رئیس بنیاد نخبگان مازندران از تعدد دانشجو و دانشگاه در استان به عنوان ظرفیتی بسیار خوب برای رشد و تعالی استان نام برد و افزود: استفاده از دیدگاه ها و مشاوره دانشجویان در پارک علم و فناوری بخشی از اقداماتی است که در این چارچوب صورت گرفته است .

جهانشاهی با بیان این که مازندران استانی متفاوت در حوزه علمی است به وجود ۲۰۰ مرکز آموزش عالی در استان اشاره کرد و گفت: حجم بالای فارغ التحصیلان باید به گونه ای هدایت شوند تا دغدغه اشتغال نداشته باشند.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران گفت: از آغاز اجرای طرح شهاب تاکنون 50 هزار دانش آموز مازندرانی جهت هدایت تحصیلی پایش شدند.

وی همچنین به اجرای طرح ملی شهاب در تمامی شهرستان های مازندران اشاره کرد و بیان داشت: 50 هزار دانش آموز استان از آغار اجرای طرح شهاب تا کنون برای هدایت تحصیلی پایش شدند.

رییس بنیاد نخبگان استان، طرح شهاب را شناسایی و هدایت استعدادهای برتر تعریف نمود و افزود: این طرح فی مابین بنیاد نخبگان و اداره کل آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی با هدف کشف، شناسایی، جذب، هدایت و حمایت تحصیلی، تربیتی و معنوی آنان از ناحیه ۱ و ۲ ساری شروع شد و اکنون این در تمامی شهرستان های مازندران در حال اجرا است .

وی گفت: علاوه بر این شناسایی دانش آموزان و زیر پوشش قرار دادن دانشجویان و اساتید از دیگر اقدامات این بنیاد است که در حال حاضر 2 هزار و 500 نفر در این سطح زیر پوشش بنیاد قرار دارند .

تاریخ انتشار : 1397/05/08
کد : 61
تعداد بازدید: 262

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.