چهارشنبه 5 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم تکریم از مقام علمی پرفسور قاسم نجف پور استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور

مراسم تکریم از مقام علمی پرفسور قاسم نجف پور استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور به اهتمام بنیاد نخبگان استان مازندران با حضورجمعی از فرهیختگان، دانشگاهیان و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران، در راستای اهداف بنیاد ملی نخبگان به منظور الگوسازی از سرآمدان حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری و همچنین ایجاد همبستگی در بین سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف به منظور شناسایی و تکریم از سرآمدان ، مراسم تکریم از پرفسور قاسم نجف پور استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور برگزار شد.

پروفسور قاسم نجف‌پور درزی؛ استاد برجسته بیوتکنولوژی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه نوشیروانی بابل است که خدمات بی‌بدیلی در زمینه‌های فناوری سبز ارائه کرده است.

 

دکتر محسن جهانشاهی، رییس بنیاد نخبگان استان مازندران ضمن عرض خوشامد گویی و خیر مقدم ازخدمات و فعالیت های قریب بر نیم قرن پروفسور نجف پور قدردانی و تشکر کردند .

 رئیس بنیاد نخبگان مازندران با تبیین گستره فعالیت بنیاد نخبگان ابراز داشت مخاطبین بنیاد از طیف دبستان تا کهنسال هستند که در سطوح مختلف از پشتیبانی بنیاد نخبگان برخوردار می شوند. دکتر جهانشاهی ضمن اشاره به تسهیلات و حمایتهای برای نخبگان دانشگاهی به این امر تأکید نمود که این موفقیت ها در بستر و مکتب استادانی چون پروفسور نجف پور و امثال مثل آن محقق شده است.

دکتر منصور انبیاء مدیرکل برنامه ریزی فرهنگی بنیاد ملی نخبگان در این مراسم بیان داشتند : باید به سمتی رویم که نخبه پروری و نخبه گماری در کشور توسعه یابد.

در ادامه ایشان اضهار داشتند : بنیاد ملی نخبگان چهار اصل محوری نخبه شناسی، نخبه پروری، نخبه گزینی و نخبه گماری را در دستور کار دارد زیرا باید ظرفیتهای بومی باور شود تا مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: از جمله اثرات تقدیر از نخبگان الگوسازی برای سایران است تا این نخبگان را در جامعه امروز برای خود الگوسازند و اراده بسیار مستحکمی در بنیاد علمی نخبگان کشور شکل گرفته است تا بتواند در جذب نخبگان در بخشهای مختلف تاثیر گذار باشد، به همین منظور کار گروهی زیر نظر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای نظارت بر حسن انجام این کار تشکیل شده است.

دکتر انبیاء، گفت:  از جمله برنامه هایی که در دستور کار این بنیاد قراردارد، استفاده از ظرفیت های خیرین ومالکان در توسعه توانمندسازی نخبگان است زیرا باید  به سمتی برویم که نخبه پروری در کشور ما توسعه یابد، لوازم  مورد نیاز جامعه در داخل  کشور ساخته شود، بومی تولید و جهانی صادر کنیم.

در ادامه این مراسم تکریم دکتر علی نجفی خوشرودی نماینده محترم شهرستان بابل ضمن خوشامد گویی  از برگزاری این مراسم تکریم و نکوداشت از پرفسور قاسم نجف پور و دست اندرکاران این مراسم تشکر کرد و ابراز خرسندی کرد .

نماینده شهرستان بابل اظهار داشتند : علوم و فناوری های نوین مختصات جدیدی از مراودات انسانها در سطح بین المللی رقم میزند که این شیوه به نام دهکده جهانی معروف است و نزدیکتر شدن انسانها و قوی تر شدن مرز ها یکی از مزیت های تکنولوژی ها و دانش های جدید است که این امر در روند تحولات بین المللی تایین کننده دانستند .

در پایان به رسم یاد بود و قدر دانی از این مقام علمی کشور لوح سپاس و هدایایی اهدا شد .

تاریخ انتشار : 1397/06/18
کد : 67
تعداد بازدید: 499

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.