یکشنبه 26 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تاتر یاغی های عاشق
در راستای فعالیتهای هنری اسلامی و انقلابی، تئاتر یاغی های عاشق برای مستعدین و نخبگان برنامه ریزی و اجرا گردید.

به منظور تعمیق بخشی، اثرگذاری و درک بیشتر از نقش مبارزان عدالتخواه در سرنگونی حکومت های استبدادی ، برنامة نمایش تئاتر یاغی های عاشق برای مستعدین و نخبگان با همکاری حوزه هنری استان مازندران و انجمن هنر های نمایش، برنامه ریزی و اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان مازندران، به منظور  استفاده از ظرفیت تأتر استان برای ارتقای آگاهی جامعه  نخبگانی در زمینه ارزش های انقلاب و مبارزات عدالت خواهانه نسل های پیشین تاتر یاغی های عاشق برای مستعدین و نخبگان برنامه ریزی و اجرا گردید.

یاغی‌های عاشق، داستان یکی از تفنگداران زمان پهلوی اول بوده که در دو راهی تسلیم به حکومت و واگذاری اسلحه به رژیم و یاغی‌گری ایستاده است. این نمایش، مبارزات انقلابی و میهن‌ پرستانه جوانمردان مازندرانی در دهه نخست سده کنونی را به تصویر می کشد.

هوژبر سلطان در دوران رضاشاه برای دریافت حقوق مردم در برابر حکومت مرکزی ایستادگی می‌کرد و مورد توجه و حمایت عامه مردم دوران خود قرار داشت.

به جهت ظلمی که حکومت مرکزی به مردم می‌کرد وی تاب و تحمل این ظلم‌ها را نداشت و بابت مخالفت با حکومت مرکزی به یاغی مشهور شد.

نمایش یاد شده علاوه بر موضوع محوری خود که پهلوی ستیزی است، به پاره‌ای از حوادث اجتماعی زمان رضاشاه نیز می‌پردازد و سعی در طرح مسائل و مشکلات جامعه آن روزگار دارد.

شایان ذکر است یاغی‌های عاشق تولید واحد نمایش حوزه هنری مازندران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان بوده که تا کنون چندین مرحله در قالب اجرای عمومی در سالن های تئاتر استان به روی صحنه رفته است.

تاریخ انتشار : 1397/10/22
کد : 107
تعداد بازدید: 126

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.