دوشنبه 1 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فراخوان شناسایی و حمایت از شرکت‌های خلاق حوزه ICT منتشر می‌شود

نخستین فراخوان شناسایی شرکت‌های خلاق به زودی به شکل عمومی منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مهدی یوسف زاده؛ معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی گفت: حمایت از شرکت‌های دارای پتانسیل رشد همواره از اهداف این ستاد بوده و طرح زیست بوم حمایت از شرکت‌های خلاق اقدامی مناسب برای حمایت از شرکتهای خلاق و فناور حوزه ICT کشور خواهد بود.

وی بیان کرد: از سال گذشته فرآیند تغییر نگرش و حمایت از شرکتها در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت و ما معتقدیم حمایت از شرکتها فقط محدود به حمایتهای مالی از این شرکتها نیست و موفقیت این شرکتها به یک چرخه از انواع حمایتها نیازمند است و علاوه بر حمایتهای دولت به همکاری و همراهی بخشهای خصوصی نیز نیازمندیم و این موفقیت به اقدامات دولت خلاصه نخواهد شد.

یوسف زاده ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از این شرکتها که قبلا اطلاعات آنها در ستاد ثبت شده بود توسط کارگروههای فعال در ستاد با ارزیابیهای قبلی شناسایی شده اند و بعد از تایید نهایی از این مزایا بهره مند خواهند شد.

وی افزود: در این مرحله در صدد شناسایی شرکتهای بیشتری در این بخش هستیم و به زودی طی فراخوانی اطلاعات این شرکتها جمع آوری و در کارگروههای مربوطه ارزیابی خوهند شد.

معاون ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی افزود: در حال حاضر ۱۰ کرگروه زیر مجموعه این ستاد با عناوین، امنیت فضای تبادل داده - فناوری اطلاعات، فضای مجازی و توسعه صادرات – الکترونیک، ارتباطات و رباتیک - شهر هوشمند و اینترنت اشیا -  سلامت الکترونیک - توسعه و حمایت از کسب و کارها و ایده های خلاقانه - بانکداری، پرداخت و خدمات الکترونیک - تامین مالی و سرمایه گذاری های خطر پذیر - مراکز داده و رایانش ابری و پیوست فناوری اطلاعات قرار دارند که وظیفه این ارزیابی بنا بر ضوابط مشخص شده را بر عهده خواهند داشت.

وی بیان کرد: در این طرح بیشتر از ۳۰ حمایت مختلف برای توسعه فعالیتها و موفقیت بیشتراین شرکتها در نظر گرفته شده است و با این حمایتها در نظر است در پارامترهایی نظیر، افزایش تولیدات داخلی، افزایش میزان اشتغال، افزایش صادرات شرکتهای داخلی، به دست آورد سهم بیشتر از بازار، نوآوری در محصول و ارائه خدمات و حل مشکلات و معضلات کشور از طریق خدمات این شرکتها و بسیاری دیگر از موضوعات محقق گردد.

یوسف زاده در پایان افزود: به زودی زمان این فراخوان، سامانه ثبت اطلاعات، شرایط برخورداری از حمایت شرکتهای خلاق و پارامترهای مورد ارزیابی به شکل کامل اعلام خواهند شد.

تاریخ انتشار : 1397/03/13
کد : 49
تعداد بازدید: 73

            
  آدرس : مازندران - ساری - میدان امام خمینی (ره)  - بلوار آزادی  - خیابان شهید نوری - بنیاد نخبگان استان مازندران.

  تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد.