برگزاری جلسه شورای استانی طرح شهاب
برنامه طرح ملی شهاب، از مهمترین برنامه های حوزه همکاری دو جانبه آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان است.

جلسه شورای استانی شهاب  با موضوع تبیین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان با حضوررئیس بنیاد نخبگان استان، «علیرضا سعدی‌پور»، مدیرکل اموزش و پرورش استان، «حمید عمادی»، مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران، معاونین اداره کل آموزش و پرورش مازندران، رئیس مرکز استعدادهای درخشان و اعضای شورای استانی طرح شهاب به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان دکتر آزاد بخت تصریح کرد:  یکی از مهمترین حوزه های همکاری دو جانبه آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان، برنامه ملی شهاب است. در این برنامه با نظارت و همکاری بنیاد نخبگان استان بیش از ۱۲۰هزار دانش آموز پایه‌های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی از ابتدای شروع طرح تاکنون مورد سنجش قرار گرفته و کلیه اطلاعات استعدادهای تحصیلی آنان در سامانه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش (همگام) به طور محرمانه نگهداری تا در پایان دوره متوسطه هدایت تحصیلی متناسب با استعدادهای دانش‌آموزان صورت پذیرد.

با اشاره به اینکه مازندران در سطح کشور در بحث دانش‌آموزان نخبه در همه دوره‌ها وضعیت بسیار خوبی داشته است گفت: بسیاری از دانش‌آموزان با رتبه زیر ۱۰۰کنکور، علاقمند به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند و این امر نشانگر آن است که معلمان آینده از تراز علمی بسیار بالاتری برخوردار خواهند بود.

وی افزود: آماده انعقاد یک تفاهم نامه مشترک با آموزش و پرورش در امور دانش آموزان، کارمندان، اعضای هیئت علمی و رویدادهای علمی هستیم. در بحث همکاری های دو جانبه در امور دانش آموزان، ارزیابی و شناسایی، حمایت و بازدید از جمله برنامه های بنیاد نخبگان  استان است.

وی بر لزوم اجرای رویدادهای استعدادیابی جدید تاکید و خاطرنشان کرد و گفت: با توجه به اجرای جشنواره‌هایی مثل جشنواره خوارزمی و المپیادهای علمی نیاز داریم تا رویدادهای دیگر بومی سازی‌شده و برون سپاری‌شده را طراحی کنیم.برای شش ماهه اول سال ۱۴۰۰رویدادهای جدیدی را طراحی کرده‌ایم که دانش آموزان خود را در آنها محک خواهند زد.

رئیس بنیاد نخبگان استان همچنین به طرح ایران‌گشت اشاره و بیان کرد: طرح ایران‌گشت فرصتی فوق العاده بین دانش آموز، آموزش و پرورش و بنیاد ملی نخبگان است. هدف اصلی این طرح ایجاد امید و انگیزه در دانش‌آموزان به منظور تلاش برای جذب و فعالیت در مراکز راهبردی، پژوهشی، تولیدی و مدیریتی کشور در آینده است.

تاریخ انتشار : 1400/01/31
کد : 20214
تعداد بازدید: 156