بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN

دکتر احمدعلی عنایتی

معرفی استاد: دکتر احمدعلی عنایتی در 17/01/1346 در کاردگرمحله، فریدونکنار، مازندران متولد شدند. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در کاردگرمحله از توابع شهرستان فریدونکنار از سالهای 1352-1360، دبیرستان در فریدونکنار در سالهای 1361-1364، کارشناسی در دانشگاه فردوسی مشهد از سال 1364-1368، کارشناسی ارشد در دانشگاه تربیت مدرس تهران از سال 1368-1371، دکتری تخصصی در دانشگاه لیورپول انگلستان در سالهای 1377 تا 1381، فلوشیپ در سالهای 1386-1389 در دانشگاه لیورپول انگلستان را گذراندند. استاد در سال 1371 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شده و در سال 1390  به مرتبه استاد تمام (پروفسور) ارتقا یافتند.

مسئولیت های مدیریتی استاد: معاون دانشجویی- فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛ معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛ مشاور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 1390 تا کنون؛ مشاور سازمان جهانی بهداشت از سال 1394 تا کنون

حیطه های هفتگانه فعالیت استاد:آموزش(مقاطع مختلف دانشجویان علوم پزشکی،تحقیقاتدر حشره شناسی پزشکی، انجام فعالیت هایاجراییدانشگاهی و کشوری،مشاورهدر مورد بیماری های حشره شناسی پزشکی،  مشارکت در فعالیت هایفرهنگیدانشگاه،  مشارکت در فعالیت هایاجتماعی،  ایفای نقش در امورصنفیحشره شناسی  پزشکی

فعالیت های علمی استاد: دکتر عنایتی دارای بیش از 130 عنوان کتاب، گایدلاین و مقاله علمی ملی و بین المللی(که بر اساس گزارش پایگاه علمی بین‌المللی  Scopus بیش از 26744  بار به مقالات ایشان استناد شده‌است H-index: 30)  )  هستند.

دستاوردهای استاد: تحصیل و خودآموزی در طول سالهای متمادی به منظور رسیدن به جایگاه علمی و فنی مناسب، آموزش دانشجویان به منظور تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سیستم بهداشت، درمان و آموزش عالی کشور، انجام تحقیقات پایه و کاربردی و چاپ بیش از 130 عنوان کتاب، گایدلاین و مقاله علمی در راستای حفظ و ارتقاء سلامت و نیز تصمیمات مدیریتی و مشاوره های علمی در سطح دانشگاهی، کشوری و بین المللی برای حفظ و ارتقاء سلامت مردم از اهم دستاوردهای سالهای فعالیت بوده است.

جوایز استاد: جایزه جشنواره علوم پزشکی رازی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالهای 1389 و 1390، جایزه مدیر برتر وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری در سال 1392

نقش استاد در تصمیمات سازمانی: استاد به عنوان معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نیز مشاور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز سازمان جهانی بهداشت به مدت نسبتا طولانی در تصمیمات دانشگاهی، وزارتی و بین المللی در راستای حفظ و ارتقاء سلامت مردم نقش داشته اند.

جمع بندی توصیف منزلت استاد: استاد احمدعلی عنایتی فردی علمی، دانشمند و پژوهشگر بوده و در سیره زندگی ایشان، ایمان، مسئولیت پذیری، تلا ش، امید، توکّل، عشق به خدمت برای رضای خداوند متعال و داشتن هدف، متبلور است. امیدواریم نسل جدید با الگوگیری از ایشان بتوانند منشأ خیر و فایده برای جامعه و ایران عزیز باشند.