بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN

دکتر سید فرامرز گودرزی

معرفی استاد: دکتر سید فرامرز گودرزی (از طایفه اسکی های آمل و قاضی عالی رتبه دادگستری)، پدر پزشکی قانونی نوین ایران،  در بیست و چهارم آبان ماه 1312 (ش.) در تهران به دنیا آمد. دوره ابتدایی را در مدرسه بدر و پانزده بهمن گذراند و دوره متوسطه را در دبیرستانهای علمیه و دارالفنون تهران به پایان رساند. در سال 1332 (ش.) وارد دانشکده پزشکی دانشگاه شیراز شد و در سال 1338 (ش.) دکترای طب عمومی را دریافت کرد. سپس به تحصیل تخصصی پزشکی قانونی پرداخت و پس از یک سال و نیم کار در مرکز پزشکی قانونی و آزمایشگاههای سم شناسی و سرم موفق به پایان دوره تخصصی شد. دکتر سید فرامرز گودرزی در 21 بهمن ماه 1384 در اثر بیماری کلیه در تهران درگذشت. 

مسئولیت های مدیریتی: سرپرستی و معاونت سازمان پزشکی قانونی کشور، ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور.

حیطه های هفتگانه فعالیت استاد:آموزش مقاطع مختلف دانشجویان رشته پزشکی قانونی ، انجام فعالیت های اجرایی کشوری مانند ریاست سازمان پزشکی قانونی ،تحقیقات ارزنده در حیطه پزشکی قانونی و سم شناسی.

فعالیت های علمی: تالیف 10 کتاب در رشته پزشکی قانونی، مجموعه مقاله ها در باره شعر و زندگی طالب آملی، گردآورنده «مجموعه طالب و زهره»، دیوان اشعار.

دستاوردها: تربیت دانشجویانی که به عنوان اساتید برجسته و تاثیرگذاری آموزشی و پژوهشی در دانشکده های مختلف پزشکی قانونی کشور مشغول هستند، طراحی و ارایه یک نظریه پیوند اعضا تحت عنوان جایگزین کردن روده کوچک به جای حالب در سال 1338.

نقش استاد در تصمیمات سازمانی: بهبود بخشیدن به کیفیت مطالعات علوم قضایی کشور با بکارگیری علم پزشکی قانونی .

جمع بندی توصیف منزلت استاد: دکتر سید فرامرز گودرزی، پدر پزشکی قانونی نوین ایران، نام آشنایی در تاریخ پزشکی قانونی این کشور، مردی که با پشتکار بسیار سازمان پزشکی قانونی را متحول کرد و سابقه درخشانی در خدمت به سیستم قضایی بر جای گذاشت.امید است نسل جوان با سرلوحه قرار دادن الگوهای موفقی مانند دکتر گودرزی بتوانند در حفظ میراث و آموزش مناسب نسل آینده گامی موثر بردارند.