بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/20 - 22:55
  • - تعداد بازدید: 101
  • - تعداد بازدیدکننده: 98
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل تامین اجتماعی مازندران:

برگزاری نشست علمی درحوزه رفاه و تامین اجتماعی در بنیادنخبگان استان مازندران

نشست علمی درحوزه رفاه و تامین اجتماعی در بنیادنخبگان استان مازندران با حضور رئیس و معاونین اداره کل تامین اجتماعی مازندران برگزارشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان مازندران: در این نشست مدیرکل تامین اجتماعی مازندران اظهارداشت:بیمه‌های اجتماعی و نظام تامین اجتماعی در جامعه ایران نزدیک به ۱۰۰ سال قدمت دارد و در چهار دهه اخیر به دلیل مواجهه با برخی از مشکلات به‌عنوان یکی از ابرچالش‌های حهان  در دهه‌های اخیر مطرح می‌شود؛

اوادامه داد:به طور کل در سراسر دنیا، سه ابر چالش با عناوین محیط‌ زیست، آب، تأمین اجتماعی و صندوق‌های بیمه‌گر نام برده می‌شود که نظام تأمین اجتماعی همواره یکی از مهم‌ترین چالش‌های شناسایی شده است.

این مقام مسئول ، درباره سیاست‌های ابلاغی تأمین اجتماعی ازسوی رهبر معظم انقلاب  گفت:در تدوین سیاست‌های کلی ابلاغی  برمبناوبه استناد قوانین تأمین اجتماعی و برخی از اصول قانون اساسی مرتبط با این حوزه است.

جناب آقای حسن فلاح تصریح نمود: با ابلاغ این سیاست‌ها،نقش و جایگاه  تأمین اجتماعی بیشتر از گذشته مورد توجه دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها قرار گرفته است.

وی این سیاست‌ها را در شناساندن اهمیت تأمین اجتماعی در جامعه و در بین دستگاه‌های اجرایی و سیاستگذاران موثر دانسته افزود: ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی به سران قوا و مجمع تشخیص مصلحت نظام، حساسیت فعالیت‌ها و اقدامات تأمین اجتماعی با جمعیت بیش از ۴۵ میلیون نفری تحت پوشش را بیشتر مشخص کرد.

دکترمحمد آزادبخت رئیس  بنیاد نخبگان مازندران، نیز  در این جلسه ، خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی ازمهم ترین شاخص های توسعه جوامع بوده و بنیادنخبگان با ظرفیت های بالای علمی خودراین مقوله  می‌تواند به تامین اجتماعی  در پیشبرد اهداف کمک کند.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 165431
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید