بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1402/02/22 - 21:47
  • - تعداد بازدید: 117
  • - تعداد بازدیدکننده: 115
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:

بنیاد ملی نخبگان، به دنبال چشم‌انداز حکمرانی نخبگان در کشور است/ لزوم ایجاد جریان‌های اجتماعی برای معرفی نخبگان به مردم

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: در سال جاری علاوه بر سرآمدان علمی، سرآمدان آموزشی، پژوهش‌های بنیادین، پایه و کاربردی، نخبگان حوزه فناوری و حوزه کارآفرینی اقتصاد دانش‌بنیان را با مکانیزمی معرفی و تقدیر خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ ناصر باقری مقدم در مراسم تقدیر از اساتید سرآمد آموزشی دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان، به دنبال چشم‌انداز حکمرانی نخبگان در کشور است و برای اینکه مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان باشد، یکی از مهمترین اقدامات، ایجاد جریان‌های اجتماعی برای معرفی نخبگان به مردم است. فلسفه تعریف جوایز و تقدیرها هم همین است که جوانان و مردم نخبگان را بشناسند و از این افراد الگو بپذیرند و الگوسازی نخبگان، از اهداف بنیاد ملی نخبگان و فرمایش موکد مقام معظم رهبری است.

باقری مقدم با بیان این مطلب که بر اساس آمار بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه علم و صنعت ایران جزو ۶ دانشگاه برتر نخبه‌پرور کشور است و ضمن تاکید بر اینکه بنیاد ملی نخبگان، فرآیند نخبگی را یک فرآیند متداوم می‌داند، گفت: نخبگی از مرحله «استعداد» شروع می‌شود که اغلب دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در این زمره باشند. سطح بالاتر، «سرآمدان» هستند که در بین راه نخبگی قرار دارند و سپس افرادی هستند که جزو موثرترین افراد کشور بوده و «نخبه» تعریف می‌شوند.

وی افزود: امسال در همایش ملی نخبگان با حضور رئیس جمهور از نخبگان عالی‌رتبه کشور تقدیر می‌شود. همچنین در سال جاری علاوه بر سرآمدان علمی، سرآمدان آموزشی، پژوهش‌های بنیادین، پایه و کاربردی، نخبگان حوزه فناوری و حوزه کارآفرینی اقتصاد دانش‌بنیان را با مکانیزمی معرفی و تقدیر خواهیم کرد.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه این بنیاد حدود ۲۰ طرح در حوزه دانشجویی و اساتید دارد، به تبیین طرح ساخت مسکن برای اساتید جوان و نخبگان با مشارکت دانشگاه‌ها و بنیاد ملی نخبگان پرداخت که رئیس دانشگاه علم و صنعت نیز از اخذ مجوز کلی از هیات امنای دانشگاه، برای توافق با بنیاد ملی نخبگان در این خصوص خبر داد.


  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 165437
کلمات کلیدی
مدیر مازندران
خبرنگار

مدیر مازندران

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید